Aguero dhe Fabregas i përgjigjen Canelos për kërcënimet e tij ndaj Messit

Boksieri meksikan ka shpërthyer pak ditë më parë kundër lojtarit të Kombëtares së Argjentinës dhe para kësaj ngjarje, ish-lojtari i Barcelonës i është përgjigjur në rrjetet sociale.

Fitorja 2-0 e Argjentinës ndaj Meksikës mbetet e papërfunduar për shkak të një video të Lionel Messit duke shkelur fanellën e Meksikës në dhomat e zhveshjes dhe kërcënimit të mëpasshëm të Canelo Alvarez ndaj yllit argjentinas. Në orët e fundit, mbrojtja e Kun Aguero-s i është bashkuar shokut të tij ndaj boksierit meksikan.

Nëpërmjet llogarisë së tij personale në Twitter, Agüero i është përgjigjur Canelo Alvarez për fjalët e tij kundër Messit: “Zoti Canelo, mos kërkoni justifikime apo probleme, me siguri nuk dini për futbollin dhe çfarë ndodh në dhomat e zhveshjes”.

“Bluzat janë gjithmonë në dysheme pasi të mbarojnë ndeshjet për shkak të djersës dhe më pas nëse e shihni mirë, ai bën (Messi) lëvizjen për të hequr dhe aksidentalisht e godet atë”, shtoi Agüero.

Aguero dhe Canelo kanë pasur gjithmonë një marrëdhënie formale dhe mesazhet janë shkëmbyer edhe në rrjetet sociale kur argjentinasi duhej të shpallte largimin nga futbolli për shkak të problemeve me zemrën. Megjithatë, ajo “miqësi” mund t’i ketë ditët e numëruara.

Cesc Fabregas gjithashtu i përgjigjet Canelos

Ish-lojtari i Arsenalit dhe Barcelonës, ndër të tjera, ka dalë në mbrojtje të mikut të tij Lionel Messi për atë që ndodhi në dhomat e zhveshjes pas fitores ndaj Meksikës:

“As nuk e njeh personin, as nuk e kupton se si funksionon dhoma e zhveshjes apo çfarë ndodh pas një ndeshjeje. Të gjitha luzat, edhe ato që i veshim vetë, shkojnë në dysheme dhe lahen më pas. Dhe më shumë kur festoni një fitore të rëndësishme”. /G.D albeu.com/