Berisha mbërrin në selinë e PD: Lul brava vegël e Ramës, falenderoj demokratët (VIDEO)

Sali Berisha ka mbërritur në Selinë e PD-së pas protestës së djeshme.

Ai akuzoi bashën se bashkëpunon me Ramën.

Fjalimi i Berishës:

“Lulëzim Brava është sot një armik sot kaq i egër sa Edi Rama. Erdha sot këtu për të  falenderuar ata protesutes që  erdhën e u mblodhë n nga të  gjitha anët e Shqipërisë për të  mbrojtur të drejtën. Ata erdhën por u larguan nga banditët që  përdorën gaz të ndaluar.

Ata hapën dyertë  e PD-së  të  blinduara nga Lulëzim brava. Asgjë  smund të  ndalojë  vullnetin e shumicës, këtë  revolucion nuk e pengon askush.

Dua të falenderoj demokratët dhe demokratët që u arrestuan nga Basha, në bashkëpunim me Edi Ramën. /albeu.com/