Dhunoi ish-partneren, Diddy ndëshkohet nga qeveria! Ja cili është “çmimi” që ai duhet të paguajë

Videoja virale e reperit të njohur Diddy duke rrahur ish-partneren e tij, duket se ka nisur të ndikojë negativisht në karrierën e tij.

Sipas medieve ndërkombëtare, javën e kaluar reperi ia theu çelësin e New York-ut kryebashkiakut Eric Adams, për shkak të kërkesës që ky i fundit i bëri pas publikimit të videos së vitit 2016.

Një letër nga kryetari i bashkisë dërguar zyrave të Cobbs në New York dhe Los Anxhelos shprehu “shqetësimin e tij për sulmin.”

“Unë i dënoj fuqimisht këto veprime dhe qëndroj në solidaritet me të gjithë viktimat e dhunës në familje dhe dhunës me bazë gjinore”– tha Eric Adams.

Qeveria mori çelësin më 10 qershor, konfirmoi zyra e kryetarit të bashkisë për mediat ndërkombëtare, këtë të dielë (16 qershor).

Videoja, e cila u publikua për herë të parë më 17 maj, u duk qartë Diddy duke ndjekur ish-partneren e tij, këngëtaren R&B Cassie Ventura, drejt ashensorit.

Ai e kapi nga qafa dhe e hedh në dysheme, e godet me shqetma, e shtyn dhe e tërheq zvarrë për bluze. Më ai e godet sërish me shqelma dhe më pas i hedh një objekt nga tavolina aty pranë.

I penduar për këtë veprim, pas publikimit të videos reperi iu kërkoi falje të gjithëve përmes një postimi në Instagram, duke thënë: “Është kaq e vështirë të reflektosh për momentet më të errëta të jetës tënde, por ndonjëherë duhet të… Sjellja ime në këtë video është e pafalshme.”


Shtuar 19.06.2024 20:10