Nuk ka ushqim të mirë pa të, por mjekët paralajmërojnë se këta tre grupe njerëzish nuk duhet të hanë qepë

Është e vështirë të renditësh të gjitha vetitë e dobishme të qepëve në një vend.

Mjafton të thuhet se pa të është e vështirë të imagjinohet gatimi në shtëpi.

Por qepa është e pakrahasueshme kur bëhet fjalë për shëndetin.

Ai përmban vitamina dhe minerale dhe është një mjet i fuqishëm në luftën kundër viruseve. Megjithatë, përkundër të gjitha këtyre përfitimeve, qepa mund të përkeqësojë seriozisht shëndetin e disa njerëzve.

Ky ushqim ka pak kalori (100 gram përmban vetëm 40 kalori), gjë që e bën atë ideal për të gjithë ata që duan të rregullojnë figurën e tyre. Është jashtëzakonisht i pasur me vitamina B dhe acid askorbik.

Gjithashtu, qepa përmban shumë fitoncide, substanca aktive që parandalojnë rritjen aktive të baktereve dhe viruseve. Kjo perime normalizon punën e traktit tretës, është një diuretik i lehtë dhe eliminon toksinat. Hudhra është e rëndësishme për prodhimin e gjakut – për shembull, ajo përmban kobalt, i cili është i përfshirë në vitaminën B12, dhe i cili është përgjegjës për formimin e eritrociteve, përpunimin e kolesterolit dhe vitaminës D, shkruan albeu.com.

Qepa ka shumë silikon, i cili është i nevojshëm për shëndetin e enëve të gjakut, kockave, flokëve.

Megjithatë, ky ushqim ultra i shëndetshëm mund të jetë i dëmshëm edhe për shëndetin.

Kjo perime super e shëndetshme ka edhe kundërindikacione. Sipas mjekut, nuk rekomandohet për personat që janë diagnostikuar me pankreatit, gastrit apo ulçerë peptike (ulçerë).

Në këto raste, qepa e freskët përjashtohet plotësisht sepse rrit aciditetin në stomak.

Nga ana tjetër, nëse gatuhet apo gatuhet, atëherë lejohet sepse nuk i rëndon këto probleme. /albeu.com/

Shtuar 21.05.2022 20:03

Tags: