Ilaç natyral: Ja si ta largoni dhimbjen e dhëmbit në shtëpi

Në rast se nuk mund të shkoni te dentisti, ju sjellim këtë recetë.

1/2 lugë çaji pluhur karafil.

1/2 lugë çaji vaj kokosi.

Pluhuri i karafilit përmban eugenol, një përbërje kimike që lehtëson dhimbjen. Vaji i kokosit ka veti antimikrobike.

Në një tas qelqi, përzieni këta dy përbërës dhe bëni një pastë.

Përdorni një furçë dhëmbësh për të aplikuar pastën në dhëmbin që dhemb. Përsëriteni këtë procedurë 3 herë në ditë dhe dhimbja do të zhduket. /albeu.com/

Shtuar 26.01.2022 20:09