5 rregulla të arta për një dietë të ekuilibruar dhe efektive

Cilët janë elementët kryesorë të një diete të ekuilibruar? Ne kemi përpiluar një listë të dietës së duhur dhe të shëndetshme për një shëndet më të mirë, energji dhe mbajtje të peshës.

Kushtojini vëmendje madhësisë së pjesëve.

Porcionet e vogla janë një mënyrë efektive dhe e lehtë për të kontrolluar peshën tuaj dhe për të mos konsumuar më shumë ushqim sesa ka nevojë trupi. Një këshillë e rëndësishme për të ndjekur gjithmonë një dietë të ekuilibruar është të keni si kriter cilësinë e ushqimit dhe jo sasinë. Dhe nëse ushqimet që zgjidhni të konsumoni janë të dobishme për trupin dhe klasifikohen si të ashtuquajturat ushqime të shëndetshme, mos harroni kurrë se sasitë e vogla ndihmojnë në ruajtjen e peshës dhe pamjes.

Mos i përjashtoni plotësisht kategoritë e ushqimit.

Sigurisht që nuk është keq të kufizoni disa ushqime si sheqeri, kripa apo ushqimet e padëshiruara, por është keq t’i ndaloni ato për veten tuaj dhe t’i përjashtoni me forcë nga plani juaj i dietës. Kjo taktikë mund të ketë efekt të kundërt, duke ju inkurajuar të hani në mënyrë jo të shëndetshme.

Thuaj jo “të bardhës”

Kur themi e bardhë, natyrisht nënkuptojmë produktet e miellit të bardhë. Sipas hulumtimeve, është më e shëndetshme të konsumoni produkte me drithëra integrale, sepse ato kanë më shumë fibra, ndihmojnë tretjen dhe janë të pasura me lëndë ushqyese të dobishme si vitamina B, magnez, hekur dhe antioksidantë. Prandaj zgjidhni orizin kaf, bukën e zezë, drithërat dhe makaronat integrale.

Thojini jo yndyrave, por me moderim.

Është mirë të hani ushqime të yndyrshme sepse kjo është e nevojshme edhe për një dietë të ekuilibruar. Hani në sasi të arsyeshme vaj ulliri, arra, peshk me acide yndyrore omega 3, fara luledielli dhe tahini. Por gjithmonë në moderim.

Sigurohuni që pjatat tuaja të jenë një kombinim i proteinave dhe karbohidrateve.

Një sekret i artë për një dietë të ekuilibruar është që çdo vakt të jetë një kombinim i proteinave dhe karbohidrateve. Zgjedhje të mira ushqimore janë pula e pjekur në skarë me sallatë jeshile ose oriz kaf me kos.

Shtuar 26.01.2022 20:00