Vrau babë e bir në Lezhë, autori i krimit pritet të shpallet në kërkim ndërkombëtar

Besnik Pjetri, autori i krimit të dyfishtë në Lezhë, pritet të shpallet në kërkim ndërkombëtar, pasi policia prej disa ditësh nuk po arrin dot të lokalizojë vendndodhjen e tij.

Pjetri vrau me armë zjarri Pjetër dhe Gentjan Përnjakun në fshatin Grykë e Zezë dhe dyshohet se ai mund të jetë ndihmuar nga persona të tjerë dhe mund të ketë kaluar në mënyrë ilegale jashtë Shqipërisë.

Viktimat u ekzekutuan ngas ish-dhëndri i tyre, ndërsa ngjarja nododhi rreth mesnatës të së henës pranë banesave të viktimave./albeu.com