Vrau 10 persona brenda supermarketit, pamje të rënda nga sulmi me armë në SHBA (FOTO & VIDEO)

Janë publikuar pamjet e para nga sulmi në SHBA, ku një person vrau të paktën 10 persona brenda një supermarketi. Sipas mediave të huaja, mes viktimave është dhe një polic.

Incidenti filloi rreth orës 14:30 me kohën lokale të hënën, kur i dyshuari hyri në supermarket dhe filloi të qëllonte.

Ndërkohë, ai është arrestuar gjysëm i zhveshur teksa është plagosur nnë njërën këmbë për të bërë më të lehtë arrestimin e tij.

Jessica Adams, right, and her daughter Ruby Lopez say prayers after laying flowers down across the street from the scene of a mass shooting where 10 people were killed at King Soopers in Boulder, Colo. on Monday, March 22, 2021.

Health care workers walk out of a King Soopers Grocery store after a gunman opened fire on March 22, 2021, in Boulder, Colorado.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Shtuar 23.03.2021 10:10

Tags: , ,