Tragjike në Brazil! Drurët e kamionit bien mbi makinë, vdesin 4 persona

Katër persona vdiqën dhe një tjetër u plagos, kur trungjet e pemëve nga një kamion ranë mbi një makinë, në shtetin jugor të Brazilit , Parana .

Aksidenti ka ndodhur dje të hënën në autostradën BR376, në afërsi të qytetit të Tibazit, kur drejtuesi i kamionit që transportonte dru për llogari të fabrikës së letrës Klabin ka tentuar një manovër të mprehtë për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë tjetër, duke për pasojë Përmbysja e automjetit, sipas përfaqësuesit të policisë.

Ngarkesa rrafshoi një makinë që i përkiste zyrës së kryetarit të bashkisë së qytetit fqinj të Ortigeira, e cila transportonte pesë persona.

Katër prej tyre vdiqën menjëherë dhe një u plagos dhe u dërgua në spital.

Shoferi i kamionit doli nga automjeti i tij i padëmtuar, siç raporton televizioni brazilian./albeu.com

Shtuar 13.09.2022 07:28