Tragjike! Digjet autobusi me targa maqedonase në Bullgari, 45 viktima, mes tyre dhe 12 fëmijë

Një autobus me targa të Maqedonisë së Veriut është djegur në një autostradë në Bullgari dhe për pasojë kanë vdekur 45 persona. Ngjarja e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm, njoftoi një zyrtar i lartë i Ministrisë së Brendshme bullgare.

Në mesin e viktimave janë edhe 12 fëmijë, raporton agjencia bullgare e lajmeve BGNES.

Në autobus ndodheshin 52 persona, shtetas të Maqedonisë së Veriut.

7 personat që arritën të mbijetonin nga aksidenti u dërguan në urgjencën e spitalit të Sofjes, tha për BTV Nikolai Nikolov, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme bullgare.

Albeu.com do ju mbajë të informuar rreth kësaj ngjajeje tragjike./albeu.com


Shtuar 23.11.2021 07:20