Tmerr në Indi, lumi i shenjtë mbushet me viktimat e Covid-19 (FOTO LAJM)

Lumi më i shenjtë i Indisë, Ganges, është fryrë me trupa të pajetë ditët e fundit.

Qindra kufoma janë gjetur duke notuar në lumë ose të groposura në rërën e brigjeve të tij. Ata që jetojnë afër vendit ku janë larë, në shtetin verior të Uttar Pradesh, kanë frikë të shkojnë përsëri pasi mund të përballen me viktimat e Covid-19.

India është goditur nga një valë e dytë shkatërruese virusi javët e fundit. Vendi ka regjistruar më shumë se 25 milion raste dhe 275,000 vdekje, por ekspertët thonë se numri i vërtetë i të vdekurve është disa herë më i lartë.

Trupat në brigjet e lumit, tregojnë historinë e një numri të vdekurish më të lartë sesa të treguar nga të dhënat zyrtare./albeu.com


Shtuar 19.05.2021 08:44