Tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë të ulët ka rënë pak më parë në veri-perëndim të Shqipërisë.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ishte i një magnitude 3.4 të shkallës Rihter dhe me e piqendër Lezhën.

Për shkak të lëkundjeve të moderuara, nukr aportohet për dëme në njerëz apo në godina.

 


Shtuar 21.11.2023 15:19