Tentuan të grabisnin argjendarinë në Shkodër, e pëson keq çifti

Një çift bashkëshortësh është vënë në pranga ditën e sotme në Shkodër, pasi kanë tentuar të grabisin një argjendari te “Dollari”.

Çifti u fut në argjendari me thikë dhe sprajt anti-drejsë, por kanë hasur rezistencën e pronarit të argjendarisë.

Përplasja me pronarin ka zgjatur deri në momentin që në vendngjarja ka ardhur policia.

Njofitmi i Policisë:

Shkodër – Policia ka zbardhur tentativën e grabitjes në Shkodër të një argjendarie.

Tentuan të vidhnin me dhunë, në një argjendari, falë reagimit të menjëhershëm të Policisë, kapen dhe vihen në pranga autorët e dyshuar.

Më datë 27.01.2022, rreth orës 13:00, jemi njoftuar në sallën operative, se dy persona po tentonin të vidhnin në një argjendari në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar mënjëherë në vendngjarje, ku kanë bërë të mundur neutralizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar, shtetasin A. H., 32 vjeç dhe bashkëshorten e tij, shtetasen A. H., 31 vjeçe, banues në Vlorë, të cilët janë futur në argjendari dhe kanë tentuar të vjedhin me dhunë, duke u hedhur pronarëve të argjendarisë, sprajt në fytyrë.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar makina që kishin në përdorim këta dy shtetas dhe dy palë targa false.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 27.01.2022 14:21