Spektakël në Stamford Brigde, Chelsea dhe Liverpool ndajnë pikët (VIDEO)

Në Stamford Bridge, Chelsea dhe Liverpooli barazuan (2-2).

Miqtë ishin të parët që e gjetën rrjetën përmes Sadio Mane (9’), ndërsa më pas Mohamed Salah e dyfishoi shifrat.

Mateo Kovacic me një goditje nga distanca dhe me ndihmën e shtyllës e ngushtoi epërsinë (42’), kurse më pas Christian Pulisic i asistuar nga N’Golo Kante e barazoi rezultatin (45’+1).

Pas këtij barazimi, Chelsea mban vendin e 2 me 43 pikë, ndërsa Liverpooli i 3-ti me 42. /albeu.com/


Shtuar 2.01.2022 19:38