“Shoqëri me të njëjtën vajzë”, gjykata jep vendimin për Noel Dishin që vrau Vilson Tafçiun

Noel Dishi është dënuar me 16 vite burg nga Gjykata e Tiranës,  për vrasjen e Vilson Tafçiut në janar të vitit 2020 në zonën e Astirit.

Dishi, i njohur dhe me emrat Noel Kolaveri dhe Miklovan Prifti u fajësua për “vrasje me dashje” dhe “armembajtje pa leje”.

Sipas gjykatës vrasja ka ndodhur pas nje grindjeje të çastit, pasi të dy pretendonin shoqeri me te njejten vajze.

Per shkak te gjykimit te shkurtuar denimi eshte ulur ne 10 vjet e 6 muaj burg. /albeu.com/

Shtuar 23.03.2021 04:03