Rriten rastet me COVID-19 në Kosovë, ja si paraqitet bilanci gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë publikoi ditën e sotme bilancin nga COVID-19 në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit konfirmohen për 563 testime nga të cilat 167 persona kanë rezultuar pozitiv nga virusi.

Fatmirësisht nuk ka asnjë vdekje dhe numri i të shëruarve arrin në 225,496 nga të cilat 29 janë shëruar gjatë 24 orëve.

Shtuar 1.07.2022 15:53