Rendija e Premier League pa VAR, Arsenali do ishte në Champions (FOTO LAJM)

Sezoni 2020/21 i Premier League përfundoi me Man City kampion, Man United, Liverpool dhe Chelsea në siguruan Champions League.

Ndërkohë, Arsenal mbeti në vendin e8 , ndaj edicionin e ardhshëm nuk do jetë i pranishëm në garat evropiane.

Sikur të mos ishte VAR-i, atëherë “Topçinjtë” do ishin në pozitën e 4 që nënkupton se do merrnin pjesë në Ligën e Kampionëve.

Media angleze The Sun, ka bërë të ditur tabelën e Premierligës në rast që VAR-i nuk do t’i ndryshonte rezultatet e ndeshjeve. /albeu.com/


Shtuar 24.05.2021 18:29