Real Madrid i beson përjetë, Modric rinovon dhe i ofrohet një pozicion pas pensionimit

Sipas gazetës spanjolle “AS”, Luka Modric ka pranuar të rinovojë kontratën e tij me Real Madrid deri në vitin 2023 me një opsion për sezonin e ardhshëm.

Luka Modric nuk di të ndalet, mosha është thjesht një numër për të dhe duket qartë në fushën e lojës se çfarë është në gjendje të bëjë kroati 36-vjeçar.

Por nuk mbyllet me kaq, pasi thuhet se Real Madrid i ka ofruar mesfushorit kroat një pozicion të ri te klubi në momentin që do të dalë në pension.

Ai mund të bëhet drejtori ekzekutiv pas daljes në pension./h.ll/albeu.com