Rama takon Erdoganin në Turqi (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi, në kuadër të TRT Ëorld Forum, që cila mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë.

Rama ka ndarë në Facebook një foto me presidentin turk, Erdogan dhe shkruan: “Në TRT Ëorld Forum, një platformë e njohur për cilësinë e debateve mbi axhendat globale dhe rajonale, e cila mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë”.

Në forum, ka folur Erdogan, i cili njoftoi se do të takohet me presidentin rus Putin dhe presidentin ukrainas Zelensky për të zgjidhur krizën e grurit./albeu.com


Shtuar 9.12.2022 10:35