Rama akuzoi Berishën për protestat, “shpërthen” Flor Binaj: Ke sy, por je verbuar!

Aktori i humorit Florjan Binaj ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës, i cili tha se protestat kundër rritjes së çmimeve i organizon Sali Berisha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Binaj i drejtohet kryeministrit duke i thënë se nëse kjo protestë do të ishte e “Non-Gratave”, atëherë nuk do i mbaronte benzina e gjeneratorit në mes të fjalimit.

“Pasi i’u rrit tensioni, pasi suli patronazhistët dhe sufllaqexhinjte me profile fallco duke vjellë vrer mbi këtë protestë qytetare dhe europiane, sot u përpoq të na përçajë me arrogancë duke shpifur e duke thënë që ata nuk janë populli, por pakicë e zhurmshme që i bënkan “Non Grata”. Po ku ke parë miting të “Non Gratave”t’u mbarojë benzina e gjeneratorit për mikrofonin në mes të protestës? Ke sy, por je verbeuar. Ke veshë, por je shurdhuar, ke tru, por je….”, shkruan ai./albeu.com/

Shtuar 12.03.2022 10:36