Prindërit i deklaruan të zhdukura, gjenden në Tiranë tri vajzat e mitura nga Dibra

Tri vajza nga Dibra kishin humbur gjurmët në Dibër dhe prindrit e tyre i kishin denoncuar të zhdukura.

Policia ka nisur kërkimet dhe vajza nga Maqellara janë gjetur në Tiranë.

Ati janë shoqëruar shoqëruar nga Policia në Komisariatin nr 1. dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore. Tashmë po merren në pyetje në prani të psikologut.

Njoftim i policisë:

Dibër/ Me datë 22.01.2023, rreth orës 19.30,  në  Postën e Policisë Maqellarë janë paraqitur dhe kanë bërë kallzim shtetasit : L.P., dhe M.H., të cilët kanë deklaruar se janë larguar nga banesa pa adresë tre vajzat e tyre të mitura.

Menjëherë është bërë shpallja në kërkim dhe si rezultat i shkëmbimit të informacionit dhe veprimeve të mirë koordinuara me shërbimet e DVP Tiranë, është bërë e mundur gjetja e tre shtetasve të mitura në Tiranë, të cilat  janë shoqëruar nga Policia në Komisariatin nr 1.

Të miturat ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore dhe po meren në pyetje në prani të psikologut./albeu.com


Shtuar 22.01.2023 22:22