Përleshje në bordin e avionit, 15 të dehur sherr me oficerët në aeroportin e Kilit

Një përleshje masive ka ndodhur në bordin e një avioni në aeroportin e Kilit.

Në bordin e avionit kishin hipur 15 persona të dehur që nisën të shqetësojnë pasagjerët e tjerë me ofendime dhe ngacmime të ndryshme.

Në videon e publikuar duket momenti i fillimit të sherrit me grushte dhe shuplaka  mes pasagjerëve të dehur dhe agjentëve të sigurisë.

Pasi kanë zbritur nga avioni sherri ka vijuar në pistën e aeroportit që sikurse shihet në pamje pasagjerët e dehur nuk pranojnë të merren në policët.

4 prej tyre janë arrestuar, ndërsa 6 agjentë janë plagosur./Albeu.com/


Shtuar 25.02.2023 21:38