Parashikimi i motit për datën 21 gusht 2022

Dita e diel parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Era parashikohet nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë./albeu.com