Parashikimi i motit 12 Janar 2024, temperatura të ulëta dhe ngrica

Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, ndikuar nga masat ajrore të thata dhe të ftohta me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Prezenca e ngricave të forta në akset rrugore, kryesisht përgjatë relieveve malore si dhe mjegull e mjegullinë në zonat luginore në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, ndërsa në bregdet e lugina era bëhet relativisht intensive dhe 10-18m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore  -6 deri 4°C

në zonat e ulëta -2 deri 15°C

në zonat bregdetare 1 deri 15°C


Shtuar 12.01.2024 07:40