Paralajmërimet e Ramës, Ardi Veliu mbledh sot zv.drejtorët dhe shefat e komisariateve

Kyreministri Edi Rama, gjatë një konference ditën e djeshme, komentoi punën e Policisë së Shtetit duke vënë në dukje edhe prolematikat që ka.

Sot, drejtori i Policisë së Shtetit ka thirrur në një mbledhje zv.drejtorët e qarqeve dhe shefat e komisariateve.

Kujtojmë se dje kryeministri tha se, abuzuesit më të mëdhenj me uniformën e Policisë së Shtetit që tërheqin për hunde shefa komisariate që i kthejnë në roje të aktivitetit të paligjshëm.

Rama gjithashtu vuri një afat për policinë, ku ju tha se kanë 100 ditë kohë të përmbushni objektivat dhe të jepen shembuj të qartë./albeu.com