Ndodh në Tiranë! Protesta për abuzimin e minorenes, gruaja del nudo mes sheshit (FOTO LAJM)

Ditën e sotme në Tiranë qytetarët kanë në një marshim paqësor në shenjë kundër abuzimeve seksuale dhe abuzimit të fëmijëve.

Rrugët e kryeqytetit janë mbushur nga qytetarë të shumte që me thirrje të larta në korr thërrasin: Eduko djalin!

Plot me mesazhe dhe pankarta kreative, protestës i janë bashkuar edhe fëmijë të vegjël.

Në sy mes protestuesve ka rënë një grua tërësisht e zhveshur që në duar mbante një pankartë. Ajo ka hipur mbi njërin nga stolat e sheshit krenare, tërësisht nudo. /albeu.com/

 


Shtuar 23.05.2021 13:09