Ndërpritet seanca, Berisha futet live në Facebook, Rama me duar në kokë (FOTO LAJM)

Seanca në Kuvend u tensionua shumë pas kreu Demokrat Sali Berisha bllokoi foltoren duke qenë se kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla nuk I dha fjalën.

Kjo ka bërë që Nikolla të ndërpresë seancën, ndërsa kërkoi vërejte për Berishën.

Berisha hyri live në Facebook për t’i dhënë përgjigje Ballës dhe u shpreh se fjala u ndalohet ngaqë kanë frikë nga e vërteta.

Gjithashtu iu përgjigj kryetarit të grupit parlamentar të PS, duke e cilësuar si porositës vrasjesh.

“Dua ti them opinioni se ai që sulmoi është sipas dëshmive një porositës i vrasjeve në Elbasan. Ai është një porositës vrasjesh. Ai nuk ka vend në parlament. Shko përgjigju dëshmive për vrasje. Shpirti i avokati Ravik gurra kërkon drejtësi dhe ti je i akuzuar se ke porositur vrasjen e tij.

Ne jemi të zotuar të mbrojmë të drejtat tona. Si të duket ty akuza se ka porritur vrasjen e Gurrës. Çfarë ju duket juve kjo. Të drejtat e opozitës do respektohen. Mbyllen gojën s epo flas unë. Shkon në prokurori se je akuzuar për vrasje. Ke porositur vrasjen e ravik gurrës. Shko jep dëshmi. Mos përdor imunitetin diplomatik.

Me asgjë nuk mund të lash se ka porositur vrasjen e Rvaik Gurrës. Nuk do shpëtosh prej saj”.

Sakaq, ndërsa e gjithë kjo skenë po ndodhte në Kuvend, kryeministri Rama ka vënë duart në kokë./albeu.com

Shtuar 24.11.2022 10:39