Naftëtarët protestuan, Policia i shoqëron në komisariat (VIDEO)

Naftëtarët e Ballshit janë shoqëruar në ambientet e Policisë.

Sipas informacioneve nga Policia, ata nuk janë arrestuar, thjeshtë janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje lidhur me protestën e organizuar këto ditë.

Policia shton se naftëtarët, në momentin që kanë tentuar për të hyrë në uzinë, kanë prishur portën dhe kanë kundërshtuar forcat security që ruanin objektin./albeu.com/