Meta i shkon Berishës në zyrë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir meta ka shkuar në selinë blu rreth orës 14:45 sot për t’u takuar me Sali Berishën.

Takimi ndodh pas disa javësh mungesë të kontakteve fizike mes dy liderëve të opozitës. Berisha ka qenë i zënë më shumë me akuzat e SPAK, kurse Meta ishte jashtë me arsyetimin e problemeve shëndetësore.

Në qendër të bisedës së sotme ka qenë aktualiteti politik dhe strategjia që do të ndiqet kundër qeverisë Rama, teksa Sali Berisha ka paralajmëruar protestat. /albeu.com


Shtuar 3.11.2023 14:35