Kush janë tre të famshmit që kanë siguruar një biletë udhëtimi për në hapsirë

Pothuajse të gjithë e kanë ëndërruar që një ditë të vizitojnë hapsirën e pafundme të universit, gjë që gradualisht, dita-ditës po kthehet në realitet.

Por këto vende momentalisht nuk janë të disponueshme për këdo. Atje mund të shkojnë vetëm të pasurit, ose më sakt më të pasurit.

Në fakt, sipas të madhit Elon Musk, një vend në një nga këto mjete artizanale turistike do të kushtojë rreth 90 milionë dollarë.

Mjaft të famshëm tashmë i kanë garantuar vetes një vend në këto anije kozmike. Madje disa kanë blerë edhe biletat e partnerëve të tyre, disa prej të cilëve nuk janë më bashkë.

Disa nga personazhet e famshëm që kanë blerë biletat e tyre:

Leonardo DiCaprio

Në vitin 2013, Leonard DiCaprio i bleu vetes një biletë vajtje -ardhje për një vend në raketën hapësinore Virgin Brand të Richard Brandon.

Justin Bieber

Duket se Justin Bieber dhe menaxheri i tij blenë bileta për t’u ngjitur në hapësirë ​​në vitin 2013. Justin madje postoi më pas se si do të pëlqente të bënte një video muzikore në hapësirë.

Rihanna

Rihanna është e fiksuar pas UFO-ve dhe hapësirës, kështu që nuk është befasuese që ajo bleu një biletë në vitin 2013 për të hipur në anijen turistike të famshme të Branson./albeu.com/


Shtuar 22.10.2021 17:12