Ishte dënuar me 4 vite burg dhe qarkullonte i lirë, si e pësoi “tregtari” nga Elbasani

Policia e Elbasanit në bashkëpunim me atë të Rinasit ka arrestuar një 30-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim.

Sipas informacioneve, mësohet se është prangosur Denis Meçja, 30 vjeç.

I riu rezulton të jetë i dënuar me 4 vite burg në Itali për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

“DVP Elbasan/Vihet në pranga një 30 vjeçar, i dënuar me 4 vite burg. 30 vjeçari i dënuar dhe në Itali për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Rinasit  ndaluan shtetasin në kërkim, Denis Meçja, 30 vjeç, banues në Elbasan,” thuhet në njoftimin e policisë./albeu.com/


Shtuar 4.12.2021 12:03