Infektohen me Covid-19 të dënuarit në burgun e Drenovës, njëri me drejt Tiranës në gjendje të rëndë

Të dënuarit në burgun e Drenovës janë infektuar me Covid-19.

Burime bëjnë me dije se fillimisht ishte një i burgosur, shtetasi me iniciale E. D., me shenja Covidi. Gjendja e tij ishte stabile deri në mbrëmjen e djeshme ku u përkeqësua dhe u nis me urgjencë drejt Tiranës.

Mësohet se ka dhe të tjerë të prekur nga Covid-19, të cilët kanë qenë në kontakt me E. D.

Tampon iu është bërë dhe stafit dhe të dënuarve të tjerë, ndërsa pritet përgjigia./albeu.com


Shtuar 29.10.2021 14:58