I njëjti gabim/ Kokainë në kontenierët e bananeve, arrestohet babai i Arbër Çekajt (VIDEO)

Ditën e sotme gjatë operacionit  ”MERSIN” është arrestuar babai i Arbër Çekajt, Selim Çekaj.

Konteineri me 49 kg kokainë dhe banane kishte ardhur nga Ekuadori dhe kishte si destinacion Maminasin, ose më saktë firmën e babait të Arbër Çekajt.
Gjatë kontrollit të konteinerit, u konstatua edhe sasia e kokainës.

Ndërkohë 3 vite më parë Arbër çekaj u arrestua pasi në firmën e tij zbarkoi një konteiner me banane nga Kolumbia, që kishte brenda 613 kg kokainë.

Shtuar 1.04.2021 09:04