I lidhur me zinxhir pas makinës në mes të qytetit, protesta e të riut për çmimin e karburanteve bëhet virale

Në rrjetin social TikTok përveç argëtimit, përdoruesit përballen çdo ditë me video të çudtishme nga vende të ndryshme të botës. Shpërndarja e kulturave duket se ka gjetur një tjetër hapësirë.

Por një video e fundit që është bërë virale ka “shokuar” rrjetin.

Një person i lidhur me zinxhir teksa tërhiqet nga një makinë është filmuar nga dikush në një tjetër makinë dhe ka më shumë se 600 mijë shikime. Njërzit në komente janë të hutuar dhe nuk e kuptojnë se si është e mundur një veprimtari e tillë në mes të qytetit.

Por vetë personi që ka shpërndarë videon shpjegon se kjo është një formë protestë për uljen e çmimit të karburanteve/albeu.com/

@steinerner.adel #België #belgrade #foryou #belgica #belgique🇧🇪 #nederland🇳🇱 #belguim #belgesel #portugaltiktok ♬ 原创音乐 – 1F_belgium