Humbën jetën 46 persona, vjen reagimi i pronarit të “Besa trans”: Nuk e di si ka ndodhur rasti

Pronari shqiptar i kompanisë turistike “Besa trans” në një bisedë telefonike për TV21, ka ngushëlluar të gjithë familjarët e viktimave të aksidentit në Bullgari.

Në fjalën e tij ai ka thënë se nuk e di se çfarë mund ta ketë shkaktuar këtë tragjedi me 45 viktima dhe thekson se ai gjendet në vendin e ngjarjes që në orën 3 të mëngjesit.

“Nuk e di se si ka ndodhur rasti. Që nga ora 3 e mëngjesit jam në vend të ngjarjes për të marr informacione nga institucionet bullgare, por deri më tani ende nuk dihen shkaqet”, tha ai.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku një autobus i kompanisë “Besa trans” nga Shkupi, me udhëtarë kryesisht shqiptarë, është rrokullisur dhe ka marrë flakë në Bullgari, teksa ka qenë duke kthyer në vend turistë që kanë qenë për fundjavë në Stamboll të Turqisë.

Në aksident jetën e kanë humbur 46 persona dhe janë lënduar 7 të tjerë. Në mesin e viktimave janë edhe 12 fëmijë./albeu.com/