Fytyra e CR7 bëhet virale ku Atl Madrid filloi të festonte fitoren e djeshme (FOTO LAJM)

Sulmi jashtë fushës në zemërim është diçka me të cilën Cristiano Ronaldo është mësuar në dy sezonet e fundit, dhe ai përsëri u largua nga Old Trafford në atë mënyrë tashmë të njohur të martën, pasi Atletico Madrid e dërgoi atë dhe Manchester United të paketonin valixhet nga Liga e Kampioneve.

“Los Colchoneros” fitoi 1-0 në mbrëmje dhe 2-1 në total, duke i dhënë Diego Simeone fitoren e tij të parë në Ligën e Kampionëve ndaj Cristiano-s, pasi numri 7 kishte mposhtur Atleticon pesë herë në kompeticion.

Teksa u largua nga fusha të martën, Cristiano Ronaldo ishte shumë larg nga i kënaqur. Ai nuk ia doli as një goditje të vetme në portë gjatë natës, pasi shënoi tre gola në dy ndeshjet e tij të fundit në Champions League me Atletico. Fytyra e tij e tregon të gjithën në momentin ku po largohej nga fusha.

 

Në përgjithësi, Cristiano Ronaldo po kalon një kohë të vështirë në Manchester dhe kthimi i tij në Angli nuk ka shkuar plotësisht sipas planit, me United duken një skuadër më të keqe tani se sa një vit më parë dhe përpara ardhjes së tij./ h.ll/albeu.com

Shtuar 16.03.2022 15:36