E rëndë! Shqiptari var veten në burgun grek

Një i dënuar shqiptar në Greqi i ka dhënë fund jetës duke u varuar në burgun e sigurisë së lartë. Mësohet se ngjarja e rëndë është shënuar ditën e djeshme, viktima është nga Korça e moshës 35-40 vjeç.

Ai ishte dënuar me burgim të rëndë dhe kishte 8 vite që vuante dënimin në Melandrinu.

Sipas të dhënave paraprake dyshohet se një ditë para se të varte veten, kishte pirë lëndë kimike klor./albeu.com


Shtuar 3.12.2021 18:23