Tërmeti lëkund Turqinë

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballësh ka goditur Stambollin ditën e sotme rreth orës 15.07 me orën lokale.

Sipas përdoruesve të mediave sociale tërmeti ka shkaktuar zhurmë të fortë dhe më pas u dëgjuan dridhjet.

Pas tërmtit të shkurtër dhe me intensitet të moderuar, qytetarët dolën në rrugë. Sipas deklaratës së bërë nga AFAD, epiqendra ishte në Kartal.


Shtuar 19.06.2021 14:45