Dortmund cakton vlerën e “çmendur” për Haaland, ja sa kushton

Borussia Dortmund për ta lënë të lirë  Erling Haaland kërkon plot 180 milion euro raporton ESPN.

Agjenti i tij Mino Raiola ka deklaruar tashmë se sulmuesi është brenda mundësive të shumë pak klubeve.

“Për talentet e jashtëzakonshëm, gjithmonë ka hapësirë,” shpjegoi Raiola për BBC.

“Është e qartë se të gjithë po shikojnë Erling si një nga ata yje të rinj të mundshëm të ardhshëm, sepse është kaq e vështirë të bësh atë që ai bën në moshën e tij, në nivelin e tij.

“Ai do të jetë një nga yjet e ardhshëm të dekadës së ardhshme.

“Vetëm një maksimum prej 10 klubesh mund të lejojnë të blejnë [Haaland] dhe t’i japin atij platformën që do të dëshironit pasi të keni qenë në Dortmund … dhe katër nga ato klube janë në Angli.”

Klubet e interesuara për Haaland:

Manchester City
Manchester United
Chelsea
Real Madrid
Barcelona
Bayern Mynih


Shtuar 26.03.2021 18:09