“Bëni kujdes nga xhuxhi!”, Artan Hoxha për arrestimin e Dakos: Është “peshk i madh”, di shumë për ata lart

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas arrestimit t ëish-kryebashkiakut të Durrësit,Vangjush Dako.

Hoxha thotë se e kishte paralajmëruar Dakon, por ai nuk e dëgjoi. Sipas gazterait, Dako është “peshk i madh” pasi ka shumë informacione për njerëzit më të pushtetshëm,

Hoxha thotë se nëse Dako pendohet, do të bëjë atë që nuk është bërë me zgjedhje, rotacionin politik në vend.

Reagimi i plotë:

Dhe e paralajmerova “Xhuxhin”, por nuk me degjoi… Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, ishte zyrtari i pari i larte qe u shpall “non grata” nga SHBA, ne shkurt 2019. Por sapo doli denimi me burg per te, u arratis dhe ndodhet ne gjendje te lire ne Itali, ne pritje te ekstradimit qe duket se nuk do te behet kurre…

Pese muaj me vone, ne 30 korrik 2019, Vangjush Dako dhe familja e tij, u shpallen “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit… Me ne fund, pas 5 vitesh, u vendos qe “Xhuxhi” te paraqitet aty ku te pyesin, “emri nenes, emri babes”… Gjithsesi beni kujdes. “Xhuxhi” di shume gjera per ATA larte.

Nuk eshte “peshk i vogel”, prandaj mbajeni mire… Nese pendohet, do bej ate qe nuk po e bejme dot me zgjedhje, rotacionin politik ne qeverisjen e vendit.

 


Shtuar 6.06.2023 18:50