Ambasada amerikane për aplikuesit e Lotarisë: Kini kujdes nga këta persona, kërkojnë para

Ambasada amerikane në Tiranë ka një thirrje të gjithë qytetarët shqiptarë që aplikojnë për Lotarinë Amerikane.

Nëpërmjet postimit në Facebook, ambasada e SHBA-ve, u thotë aplikuesve që të tregojnë lujdes nha ata persona që u kërkojnë para për t’i ndihmuar.

Ambasada bën të qartë se aplikimi për Lotarinë Amerikane bëhet pa pagesë.

Dhe se faqja dvprogram.state.gov është mënyra e vetme për të dorëzuar aplikimin.


Shtuar 6.11.2022 19:33