Aksidenti me një viktimë në Fushë-Krujë, arrestohet shoferi 29-vjeçar

Në lidhje me aksidentin e ndodhur dje në Fushë-Krujë, ku mbeti i vdekur një person, policia bën me dije se ka arrestuar 29-vjeçarin që drejtonte “Benzin”.

“P. K., 29 vjeç, banues në Tiranë, pasi ditën e djeshme  në Tapizë, Fushë Krujë, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin Q. Sh., 60 vjeç, i cili për pasojë ndërroi jetë. Drejtuesi i mjetit P. K., dhe pasagjerja në mjetin tip “Volkswagen” shtetësja Sh. Sh., 49 vjeçe, ndodhen nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë./albeu.com

 


Shtuar 24.07.2021 14:51