Rita Ora uron shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë: Nuk mund të isha më krenare!

Xhudistja Distria Krasniqi ka ngritur lart flamurin e Kosovës, pasi u shpall kampione dhe fitoi medaljen e artë në “Tokio 2020”.

Urimet për të kanë qenë të pafundme.

Edhe Rita Ora e ka përgazuar për fitoren duke shkruar shqip.

“Urime Distria Krasniqi. Kosova lë gjurmë në Tokio 2020, Distria Kransniqi fiton medaljen e artë olimpike”.

Në një tjetër story shkruan: “Nuk mund të isha më krenare”./albeu.com


Shtuar 24.07.2021 14:46