999 rezultate për

zgjedhjeve

Kërkesa për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venezias pritet që të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të shtatorit, pasi i është kër
"Nxitoni, të marrim më shumë vota", dalin bisedat private të Rilindasve për zgjedhjet e 30 Qershorit (FOTO LAJM) Debati i zgjedhjeve të 30 qershorit vazhdon ende dhe sot, teksa fituesit e rinj po betohen si kreytarë të bashkive përka
Basha po mbetet "fillikat", e braktis një tjetër aleat Pavarësisht se tri parti opozitare kanë paraqitur kërkesë zyrtare në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për nisjen e proce
PD njeh 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve Pas regjistrimit të aleatëve LSI-PR për zgjedhjet e 13 tetorit, Partia Demokratike ka dalë me një deklaratë për mediat k
Veseli: Zgjedhjet, në interes të Kosovës Të gjitha subjektet politike janë deklaruar pro shpërndarjes, e cila do t’i hapte rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Por n
Basha: PD-ja dhe aleatët janë fitues të zgjedhjeve, na e tregojnë sondazhet Kryetari i PD-së, Lulzim Basha thotë se PD-ja dhe aleatët janë fitues të zgjedhjeve kurdo që të bëhen. Për sigurinë me t
KQZ shqyrton nesër procedurën për 13 Tetorin Pas kërkesës së aleatëve të PD-së, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka njoftuar një mbledhje ditën e nesërme. Mbledhja
Opozita kërkesë KQZ-së: Fillo përgatitjet për 13 Tetorin Ditën e sotme, aleatët e Paritsë Demokratike kanë dërguar një kërkesë në KQZ, ku kërkojnë nisjen e përgatitjeve për zgje
Drejt zgjedhjeve të parakohshme Institucionet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim për qartësimin e gjendjes pas dorëheqjes së Ramush Haradina
Albin Kurti: Kosova s’ka qeveri, ftoj presidentin ta caktojë datën e zgjedhjeve Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zg
LDK kërkon nga presidenti Thaçi t’i nisë konsultimet për datën e zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar nga Presidenti i Kosovës që t’i nis konsultimet me partitë politike për caktimin
Dorëheqja e Haradinajt, Kosova në zgjedhje të reja parlamentare Dorëheqja e Ramush Haradindaj do të çojë Kosovën në zgjedhje të reja parlamentare. Haradinaj tha se përveç dorëheqjes
LSI del kundër Metës, zgjedhjet jo në 13 tetor Lëvizja Socialiste ndryshon tërësisht kurs politik. Nuk dihen arsyet, por deklaratat e disa eksponentëve të kësaj partie
Del rezultati, sa vota iu vodhën Kaubojsit në Lezhë Ditën e sotme, Me miratimin e Komisionit Qëndror te Zgjedhjeve ka filluar rinumërimi i votave të zgjedhjeve të 30 Qersho
Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhj
Ultimatum i opozitës: Protestat do vazhdojnë, kërkesë kryebashkiakëve të djathtë Ka përfunduar pak minuta më parë mbledhja mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe krerëve të bashkive të
Provat për mbushjen e kutive, Glover takon Bashën Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Adreë Glover, ka mbërritur këtë mesditë në selinë blu, ku është takuar me kreun e P
Dy orë para protestës, Rama sfidon opozitën Kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit, ku po mbahet seanca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta u shpreh se
Cipras flet pas zgjedhjeve: Respektoj vendimin e popullit Kryeministri në detyrë i Greqisë, Alexis Cipras, ka reagaur pas mbylljes së procesit zgjedhor dhe pas daljes së sondazhe
Kryetari i KQZ del kundër kolegëve për shifrat në zgjedhje Klement Zguri drejtoi mbledhjen e radhës të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve dhe mes pikave që ishin në rendin e ditës,