999 rezultate për

zaev

Zaevi i kënaqur që nuk u hapën negociatat Kryeministri Zoran Zaev sot shprehu, siç tha, kënaqësi të madhe nga vendimi i djeshëm për marrjen e datës për negociata
Zbardhet dita e takimit ndërmjet Zaev dhe Stolenberg Kryeministri Zoran Zaev të premten do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi Zoran
Opozita maqedonase: Katastrofë, që nuk u hapën negociatat Është katastrofale anulimi i datës për fillimin e bisedimeve me BE-në, së paku që mund të bëj në këtë moment Ministri i
Zaev: Në këtë situatë jap dorëheqje Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, i pyetur se a do të japë dorëheqje nëse referendumi për emrin nuk ka sukses është
Zbardhet letra që Zaevi i dërgoi Bashkimit Evropian Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka dërguar një letër të hapur për liderët e vendeve anëtare të BE-së. Ai ka bë
Zaev i bën thirrje opozitës për bashkëpunim Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev edhe një herë i ka bërë thirrje opozitës për të vepruar sëbashku në integrimin evr
Kaq drejtori do të udhëheqë PDSH PDSH me hyrjen në Qeveri dhe në kuadër të negociatave ka arritur që të marrë 17 drejtori në nivel qendror. Kjo është bër
VMRO-DPMNE vazhdon përpjekjet, përdor historinë kundër Zaevit VMRO-DPMNE sot përmes një komunikate thekson se kryeministri Zaev për një vit ka fshirë historinë maqedonase e cila rrez
Ivanov vazhdon ta bllokojë të ardhmen e Maqedonisë Presidenti Gjorge Ivanov akoma nuk e ka firmosur Ligjin për ratifikim të Marrëveshjes për emrin, e cila ditë më parë u m
Zaev ua thotë qartë serbëve: Asgjë nuk varet nga Ivanov Kryeministri Zoran Zaev në intervistën për gazetën beogradase “Politika” ka thënë se është detyrë patriotike e çdo polit
Vijon përplasja për emrin e Maqedonisë, VMRO-DPMNE akuzon Zaevin për tradhëti Partia VMRO-DPMNE vazhdon me akuzat ndaj kundërshtarëve me në krye Zoran Zaevin si kryeministër, duke thënë se ata janë
VMRO-DPMNE ragon mbi referendumin dhe marrveshjen me Zaev Së fundmi në media janë publikuar disa shkrime që akuzojnë partinë VMRO-DPMNE për një bashkpunim me Zaev. Raportimet
Zaev: Shpresoj që Holanda të mbështesë negociatat me Shqipërinë Shpresoj që do të zbutet zemra e presidentit të Francës, Emanuel Makron dhe Maqedonia do të merr datë për fillim të bise
Tereza Mej i shkruan letër Zaevit për marrëveshjen Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Tereza Mej sot i ka dërguar letër urimi kryeministrit Zoran Zaev për arritjen e marr
"Patriotët" që jetojnë jashtë Maqedonisë kërcënojnë me burg Zaevin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov përmes një fjalimi publik ka shprehur qëndrimet e tij lidhur me vot
Zaev: Derën e BE-së e kemi të hapur Kryeministri Zoran Zaev u shpreh në seancën për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë tha se marrëveshja në fjalë nënkup
Zaev paralajmëron shkarkimin e Ivanovit, po shkel Kushtetutën Kryeministri Zoran Zav, dje në intervistë në “Kanal 5” deklaroi se është e mundshme që shumica parlamentare të kërkojë i
Ivanov nuk heq dorë nga bllokimi i Maqedonisë Presidenti Gjorge Ivanov ka reaguar pas deklaratës së kryeminstrit Zaev se Ivanov mund të përballet me masën e përgjegjë
Kryetari i opozitës akuzohet se ka marrëveshje sekrete me Zaevin Filip Petrovski, nga fraksioni i VMR0-DPMNE theksoi se nuk priste mbështetje nga udhëheqësi Hristijan Mickoski për prote
Edhe një parti mbështet Zaevin për emrin Këshilli drejtues i Partisë Liberal Demokrate (PLD) e rishikoi dhe njëzëri e pranoi marrëveshjen e nënshkruar në mes Rep