999 rezultate për

varr

Varrosen eshtrat e 20 ushtarëve grekë në Manastirin e Këlcyrës Këtë të mërkurë, janë varrosur në Manastirin e Këlcyrës eshtrat e 20 ushtarëve grekë të rënë në luftën italo-greke. Cere
E ëma e rreh për vdekje pse kishte bërë rrobat pis, i ati e varros në pyll 5-vjeçarin Nëna vret djalin 5-vjeçar, babai e gropos në pyll/ Zbulohet skema e ngjarjes makabër. Çfarë tha i mituri pak muaj para v
S'ka më zvarritje pas aksidentit: Tani mund ta verifikoni shumë lehtë ç'po ndodh me dëmshpërblimin tuaj Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka ndërtuar regjistrin online të integruar për të gjitha dëmet e ndodhura për polica
Shkon në 722 numri i viktimave të koronavirusit, njerëzit nxirren zvarrë nga shtëpitë (VIDEO) Një shtetas amerikan ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit të shtunën, derisa një shtetas japonez po ashtu ka ndërru
"Varrimi sipas amanetit", ikona Nexhmie Pagarusha përcillet nesër për në banesën e fundit Ditën e djeshme këngëtarja Nexhmie Pagarusha u nda nga jeta dhe nesër do të përcillet për në banesën e fundit. Pasi
Pas koronavirusit rikthehet gripi i shpendëve në Kinë, varrosen të gjallë 4 mijë zogj (FOTO & VIDEO) Sikur të kos mjaftonte koronavirusi, në Kinë është rikthyer dhe gripi i shpendëve. Deri më tani, virusi vdekjeprurës ka
"Komunistët e dogjën me vajguri trupin e gjyshit", dëshmia rrëqethëse: Babai 13 vjeç shvarrosi kufomën “Pas këtij momenti, sapo u largua Bardha, në prezencë të gjithë mirditorëve të atyre fshatrave që i kishin sjellë me det
Nis ceremonia e varrimit të policit që humbi jetën në krye të detyrës Në fshatin Shkoroshnik të Malishevës filluar ceremonia e varrimit të policit Sami Thaçi i cili vdiq të martën mbrëma në
U zunë për një varr, flet autori i ngjarjes së rëndë në Korçë: Nuk kisha qetësi në shpirt Një nfgjarje e rëndë tronditi pak më parë Korçën, ku si pasojë e një konflikti për motive të dobëta Zamir Topi qëlloi pë
Varroset çifti që u vra në Prizren, djali i tyre akoma në kërkim Sot në varrezat e qytetit në Prizren është varrosur çifti Durim Hadri e Suada Hadri të cilët u gjetën të vrarë në shtëpi
Varrosi me duart e saj foshnjen, ndërron jetë simboli i vuajtjes së të burgosurve të komunizmit Gjelë Gjikola, një ish e burgosur në kampin e Tepelenës, që u kthye në simbol të mbijetesës pas internimit nga komunistë
Nga sot ndalohen varrezat private në Shqipëri Sot është shfuqizuar vendimi i vitit 2015 për varrezat private në Shqipëri. Qeveria ka anuluar vendimin e Këshillit t
Kishte ardhur për varrimin e gjyshes, detajet e fundit nga ekzekutimi i të riut Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë ku është ekzekutuar me armë zjarri një i ri. Viktima ështe
Qytetarët të zhgënjyer me zvarritjet rreth formimit të Qeverisë Qytetarët shprehin zhgënjimin e tyre me zvarritjen e krijuar rreth formimit të Qeverisë së re të Kosovës. Përmes një
Dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë ku dy aktorë humbën jetën pasi ranë nga ura teksa po xhironin një pjesë filmi.
Thaçi i lodhur nga zvarritja e marrëveshjes: Do të marr masa! Zvarritja e marrëveshjes nga Kurti dhe Mustafa, duket se ka nxitur edhe reagimin e Presidentit të vendit, Hashim Thaçi.
Zvarritja e marrëveshjes Kurti-Mustafa, studentët nisin protestat Zvarritja që Kurti dhe Mustafa po i bëjnë formimit të qeverisë së re të Kosovës, ka shkaktuar jo pak pakënaqësi në popul
Nëna përlotet pranë varrit së vajzës 22 vjeçare që e masakruan në Reçak Nëna e Hanumshahe Mehmetit nuk arriti dot t’i mbaj lotët kur iu afrua varrit të së bijës 22 vjeçare që u masakrua më 15
Ulërima, dridhej toka nga rënkimet! Tmerri që dëgjuan ushtarët tek varri i Enverit 34 vite më parë (FOTO LAJM) Një histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq
Flet mes lotësh e ëma e Shpëtim Kovaçit: Një vajzë e çova në varreza, do më vdesi djali Shpëtim Kovaçi, vëllai i Brunilda Kovaçit, ka tentuar vetëvrasjen brenda ambjenteve të Burgut të Beratit, ku ishte duke