999 rezultate për

ushqimeve

INSTAT: Ulen çmimet e ushqimeve Konsumatorët shqiptarë janë duke përfituar nga stina e pranverës. Në krahasim me dy-tre muaj më parë ushqimet tashmë jan
Rreziqet e disa ushqimeve të shpejta Ushqimi i shpejtë prej kohësh ka zënë një vend të rëndësishëm në të ushqyerit e përditshëm, dhe njerëzitt nuk janë të ve
Ja 4 arsyet pse ndiheni të lodhur! Të flesh aq sa duhet është e rëndësishme dhe është mënyra më e mirë për të mundur "hapjen e gojës", por mund të jenë efe
Ndikimi i ushqimeve në jetëgjatësi Jetëgjatësia e njeriut varet nga ushqimet që ai konsumon. Shumica e njerëzve po vdesin në moshë të re si rezultat i prob
Ndalohen ushqimet japoneze Listës së vendeve të cilat ndalojnë importin e ushqimeve nga Japonia i është shtuar dhe Rusia. Rusia ka ndaluar importin
PS: Qeveria bën trafik nafte Partia Socialiste përmes sekretarit të Këshillit Ekonomik Ervin Bushati deklaroi sot se qeveria nuk tregon të vërtetën p
Indeksi i ushqimeve të FAO-s kap nivelet rekorde Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin (FAO), raportoi rritje të indeksit të çmimeve të ushqimeve globale në pik
PS denoncon rritjen e çmimit të ushqimeve Deputetja e Partisë Socialiste Olta Xhaçka ka denoncuar rritjen e cmimit të ushqimeve dhe veçanërisht asaj të bukës, një
Rritja e çmimeve rrezikon protesta në gjithë botën Rritja e çmimeve të ushqimeve mund të çojë në shpërthimin e protestave në të gjitha anët e globit, deklaroi ministri fra
Alarmi i FMN-së: Nga protestat në luftra Papunësia dhe rritja e vazhdueshme e çmimeve të ushqimeve do të vazhdojnë të shkaktojnë trazira, por mund të shndërrohen
G-20 angazhohet për çmimin e ushqimeve 20 vendet më të industrializuara të botës do të angazhohen për mbajtjen nën kontroll të çmimeve të ushqimit, deklaroi gj
Alergji ndaj ushqimeve? Ja aplikacioni qe do tju ndihmojë... (VIDEO) Blerësit ne supermarket tani mund të përdorin telefonat e tyre mobile për të skanuar në bar kodet e paketimit të ushqim
10 rrugët e një ushqyerjeje më të shëndetshme Në varësi të kushteve, kohëve të fundit njerëzit nuk arrijnë të kenë kohën e duhur për një ushqyerje të shëndetshme. Fem
Dubai ndalon pergatitjen e ushqimeve me alkol neper restorante Autoritetet e qytetit kanë urdhëruar shefat e restoranteve të mëdha në Dubai, se nuk mund t&eum