999 rezultate për

stresit

Shenja që tregojnë se jeni të stresuar Stresi ndikon dhe është i pranueshëm tek të gjithë ne. Ju mund të keni vënë re simptoma stresi, kur përpiqeni të disipli
Si mund ta trajtoni humbjen e oreksit nga stresi Gjatë kësaj periudhe njerëzit po përjetojnë stres ndoshta ndryshe nga herët e tjera. “Kur përjetoni stres, oreksi mun
Si të largojmë stresin e jetës së përditshme Të largosh stresin njëherë e përgjithmonë nuk është një detyrë e lehtë. Stresi shkaktohet nga shumë faktor të ndryshë
Keisi Stresit rrëzohet nga motorri i ujit, shenjat në trupin e saj janë shqetësuese (FOTO LAJM) Ish-partnerja bukuroshe e Stresit, Keisi është shumë aktive në rrjete sociale. Ajo ndodhet prej kohësh në Kanada dhe siç
Stresit nuk do t'i pëlqejë aspak, Keisi sapo i dërgoi publikisht një mesazh reperit (FOTO LAJM) Pak kohë më parë Keisi bëri të ditur se është ndarë sërish nga reperi i njohur Stresi. Ajo nuk i kurseu postimet në Inst
Kishin planifikuar dasmë private pas karantinës, ç'po ndodh mes Stresit dhe Keisit (FOTO LAJM) Çifti i njohur dhe më i preferuar i publikut, Arkimed Lushaj (Stresi) dhe partnerja e tij Keisi janë vendosur sërish në
Shëndosheni nga stresi? Mësoni zgjidhjen ideale Përse shëndoshemi kur jemi të stresuar? Stresi është një sinjal i trupit i cili njofton se diçka përreth nesh nuk shk
Stresi në familje, përshkrimi i stresit familjar Shkruan Dr. Halil Krasniqi Çfarë është stresi familjar? Si përjetohet stresi në familje? Stresi familjar mund të
Dekoroni shtëpinë me këto 4 ngjyra për të larguar stresin “Shtëpi e ëmbla shtëpi”…por ja që ndodh ndonjëherë që shtëpia nuk është dhe “aq e ëmbël” e kjo sepse ne zgjedhim ngjyrat
Mënyrat e duhura për të menaxhuar stresin (VIDEO) Sasi të vogla të stresit janë të shëndetshme dhe mund t'ju ndihmojnë të arrini shumë gjëra, por nivelet e larta të stres
Do ta shoh djalin të martuar, por çfarë mendon tani për Keisin e ëma e Stresit (VIDEO) Reperi i njohur Stresi ka folur gjithmonë për lidhjen e ngushtë që ka me të ëmën, zonjën Shpresa, madje i ka dedikuar dh
A bëhet më i vështirë menaxhimi i stresit me moshën? Ndërsa stresi nuk është i lehtë për t’u menaxhuar në çdo moshë, ai mund të bëhet më i vështirë për tu përballuar kur rri
Tetë shenja që paralajmërojnë se stresi po ju sëmur, si ta parandaloni Të gjithë jemi nën stres në një moment të caktuar. Dhe, në disa raste, pak stres mund t’i bëjë mirë shëndetit. Sipas një
Stresi në punë po "vret" shqiptarët, 51.5 % e punonjesve shfaqin probleme Stresi i lidhur me punën ka një prevalencë të lartë tek punonjësit në Shqipëri. Ky është konkluzioni i një studimi të fu
Urimi i Stresit për Keisin bëri bujë, por s'keni parë akoma super dhuratën luksoze të së ëmës (FOTO LAJM) Stresi sot surprizojë të gjithë ndjekësit duke uruar Keisin publikisht më një foto shumë romantike pas të cilës të gjith
E ëma e Stresit bën çmos për të bashkuar çiftin: S’dua të humbas nusen ideale E ëma e reperit Arkimed Lushaj, Shpresa Lushaj ka bërë çmos që djali i saj të kthehej sërish në krahët e bashkëhsortes s
Pra u kthyen bashkë? Keisi reagon për këngën e Stresit që u përfol si dedikim (FOTO LAJM) Stresi ka vetëm pak orë që ka publikuar këngën e tij më të fundit, dhe që në momentet e para na u duk një dedikim! Dj
Nga kanceri i gjirit te stresi, "çudirat" e gjalpit të kikirikut Mahnitëse… 1.Ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit: Çdo vit raportohen rreth 246.000 raste të reja të kancerit t
Shokon këngëtarja e njohur: Më përdhunuan vazhdimisht kur isha 19 vjeç (FOTO LAJM) Oprah Winfrey zgjodhi një yll të madh dhe një temë të veçantë për të nisur turin e saj të parë në arenën kombëtare pas p
Trajtimet kundër stresit nisin nga ushqimi Mënyra se si ushqehesh dhe ushqimet që ha kanë një ndikim shumë të fortë në nivelet e stresit. Studimet e shumta thonë s