999 rezultate për

solidaritet

Fëmijës të porsalindur ia lënë emrin "Je suis Charlie" Ngjarja e ndodhur në Paris ka bërë që shumë qytetarë nga e mbarë bota të solidarizohen në mënyrën e tyre lidhur me ngjar
Shqiptarët e Kosovës ndezin qirinj për viktimat në Paris (FOTO LAJM) Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në Teatrin Kombëtar të Kosovës për të bërë homazhe në nderim të viktimave të masakrës në
Presidenti i Çalik Holding nderohet me Çmimin e Solidaritetit Social Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë i ka akorduar Presidentit të Çalik Holding, z. Ahmet Çalik, Çmimin e Solidarit
Thaçi për Kurban Bajram: Mbizotëroftë paqja, toleranca dhe solidariteti Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi iu ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Ai tha se kjo
Në Rusi ka protesta anti-luftë Në dy qytetet më të mëdha të Rusisë, në kryqytetin Moskë dhe në Shën Peterburg janë paralajëmruar protesta anti-luftë dh
QDS: Ejona Isufaj mashtroi kryeministrin Qendra për Drejtësi dhe Solidaritet reagoi këtë të shtunë ndaj Drejtoreshës së Inspektimit pranë Inspektoratit Shtetëror
Puna në komunitet, mishërim i solidaritetit dhe kulturës shoqërore Ministria e Shëndetësisë, në bashkëpunim me Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, me Zyrën e ODC-së o
Meta: Solidaritet vëllazëror me gjithë popullin kosovar Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shprehu ngushëllime homologut të tij kosovar,Jakup Krasniqi për ngjarjen tragjike të nd
Basha dhe Berisha ngushëllojnë familjarët e viktimave të shpërthimit në KEK Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha i shprehën sot ngushëllimet familjarëve të cil
"1 Maji nuk është ditë feste, por proteste" Aktivistët e shoqatave në mbrojtje të të drejtave të njeriut janë shprehur se 1 Maji nuk është ditë feste siç e bën qeve
Aktivistët: Papunësia në Maqedoni është alarmante Papunësia në Maqedoni është alarmante. Kështu shprehen disa aktivistë civilë, që kanë protestuar sot lidhur me kushtet e
Krishtlindjet në Shkup, Stojanov: Solidaritet, bashkëjetesë, demokraci (FOTO LAJM) Besimtarët katolikë sot e shënojnë Lindjen e Krishtit. Tradicionalisht në Maqedoni, festimi qendror me rastin e festës u
Festohet Kurban Bajrami, një ditë pranë Zotit Sot besimtarët myslimanë në Maqedoni festojnë Kurban Bajramin, një nga festat më të rëndësishme të besimit Islam. Kur
Meta: Na duhet një rini që sjell energji pozitive përmes solidaritet Akademia Verore për Politikën e organizuar nga Lëvizja Rinore për Integrim në bregdetin e Jalës ka ulur siparin pas pesë
Alonso: Një garë dedikuar viktimave (FOTO LAJM) Të paktën 78 persona deklarohen të vdekur dhe më shumë se 140 të tjerë të plagosur pas një aksidenti hekurudhor. Ngjarja
Real Madrid: Dashuri dhe solidaritet me Vilanovan Real Madrid ka dalë me një komunikim për shtyp në faqen e tij në internet pas lajmit të dorëheqjes së trajnerit të Barce
Protestuesit turq: Nuk lëvizim nga Parku Gezi Protestuesit turq janë zotuar se do të vazhdojnë të mbajnë të okupuar Parkun Gezi. Deklarata e tyre sfiduese vjen me gji
Konferenca e tretë vjetore e QSA-së Më datat 18 dhe 19 maj 2013, në hotel Rozafa në Bujanoc, u mbajt Konferenca e tretë e rrjetit të Qendrës së Solidariteti
QSA-Kumanovë ndihmon invalidët e Hanit të Elezit Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit-Kumanovë prej me datë 25.01.2013 deri më datë 02.02.2013 realizoi me sukses projekt
Solidaritet për Presheven, Vetëvendosje sot në protestë Lëvizja Vetëvendosje pritet të protestojë sot për Preshevën, Medvegjën e Bujanocin. Përmes një konference per shtyp, kre