999 rezultate për

sekretarin

Sulmohen zyrat e presidentes Jahjaga Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm objekti i Kuvendit të Kosovës, është sulmuar me koktej molotovi. Lajmi është b
Meta takon sekretarin Westbratt: Shqipëria mbështetet tek përkrahja e fortë suedeze Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, nisi sot një vizitë dy ditore zyrtare në Suedi, me një takim në Ministrinë e Drejtësisë
Nishani-Kerry: Jemi të vendosur kundër krimit e korrupsionit Presidenti Bujar Nishani në takimime sekretarin amerikan ka shprehur vendosmërinë e Shqipërisë për të luftuar krimin e o
Thaçi për pak sa nuk theu qafën (VIDEO) Siç duket ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi nuk është mësuar të ecë në këmbë e për më tepër në akull. Kjo gj
FIFA përjashton përgjithmonë sekretarin e përgjithshëm Valcke Pas pezullimit të presidentit në detyrë, Joseph Blatter dhe Michel Platini, organi qeverisës i futbollit botëror FIFA ka
Jahjaga takon Sekretarin e forcave detare të SHBA-ve (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur sot në takim sekretarin e forcave detare të Sheteve të Bashkuara të Ame
BFI shkarkon Sekretarin e Përgjithshëm dhe Myftiun e Shkupit Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame, njofton se sot mbajti mbledhjen e rregullt duke miratuar disa vendime. Theks i v
Thaçi: Dialogu me Serbinë do të vazhdojë (VIDEO) Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë. Gjatë takimit që ka patur
Thaçi ia nis fuqishëm diplomacisë Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm të KE-së Thorbjorn Jagland në Strasburg. Thaçi ka
A e "sundonte" Tito botën përmes OKB-së? (VIDEO) Legjendat për kryetarin më jetëgjatë të Jugosllavisë, Josip Broz Tito nuk kanë fund. Në sajë të të dhënave historike
Policia serbo - malazeze shpall "non grata" sekretarin e AK-së (FOTO LAJM) Policia serbo-malazeze ka ndaluar të kalojë kufirin e Shqipërisë, pikërisht në Qafë- Thanë, sekretarin e Përgjithshëm të
Rama takon presidentin Obama dhe sekretarin Kerry Në ditën e fundit ë samitit të NATO-s, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara
Jahjaga takon sekretarin e jashtëm britanik, Hague Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka takuar sot në Londër sekretarin e Jashtëm të Britanisë së Madhe, William Hague
Papa Françesku bekon fëmijën e çiftit kryeministror (VIDEO-FOTO) Foshnja që pritet të sjellë në jetë bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama ka marrë sot bekimin e Papa Franceskut gjatë
Hoxhaj takoi sot Sekretarin Kerry në Uashington Gjatë vizitës në Uashington në kuadër të Mëngjesit të Lutjeve, Ministri Enver Hoxhaj është takuar sot me Sekretarin e SH
Maqedonia në NATO, pasi të zgjidhet çështja e emrit Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka vizituar sot selinë e NATO, ku ka zhvilluar takime me Zë
Venizelos u takua me sekretarin Kerry Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Evangelos Venizelos është takuar me Skretarin e Shtetit të SHBA-së John Kerry. N
Hoxhaj ngushëllon sekretarin John Kerry Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj i ka dërguar një telegram ngushëllimi sekretarit amer
Hoxhaj uron sekretarin Kerry për 237 vjetorin e pavarësisë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry,
Thaçi në SHBA, takohet me Joseph Biden Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas zyrës së kr